OK
موسسه خدمات رفاهی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

در مراسم بدرقه دانشجویان جدید الورود بورسیه کشتیرانی مطرح شد؛ دانشجویان دریانوردی صبوری و حس مسئولیت پذیری را در خود تقویت کنند

مدیرعامل شرکت تأمین نیرو طی سخنانی در مراسم بدرقه دانشجویان جدید الورود با اشاره به خاص بودن حرفه دریانوردی گفت: شما دانشجویان با ورود به این حرفه زندگی جدیدی را آغاز می کنید.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ کشتیرانی، کاپیتان هادی رجبی مدیرعامل شرکت تأمین نیرو در مراسم بدرقه دانشجویان جدید الورود بورسیه که با حضور 120 نفر از دانشجویان پذیرفته شده در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی، رفاهی ورزشی کشتیرانی در شیان برگزار شد با اشاره به اهمیت صبور بودن فرد در حرفه دریانوردی افزود: امیدوارم دانشجویان عزیزی که در این راه گام گذاشته‌اند از صبوری لازم برخوردار باشند.

وی تصریح کرد: دریانورد شدن  منوط به داشتن یک همت بالاست که قطعاً شما دانشجویان عزیز از آن برخوردار هستید و قطعا در این مسیر موفق خواهید شد.

مدیرعامل شرکت تأمین نیرو کشتیرانی در ادامه با تاکید بر اینکه این رشته با سایر رشته‌های دانشگاهی متفاوت و جزء رشته‌های نیمه متمرکز است، گفت: دانشجویان این رشته پس از چند سال درس خواندن و گذراندن یک دوره کارورزی  روی کشتی و سپس قبولی در امتحانات شایستگی سازمان بنادر و دریانوردی، می‌توانند به عنوان افسر وارد ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شوند.

کاپیتان رجبی با اشاره به این نکته که افسران ایرانی بهترین افسران در سراسر دنیا هستند خاطر نشان کرد: با ورود دانشجویان به این عرصه وابستگی ما به نیروی دریایی خارجی کمتر می‌شود. خوشبختانه طی سال‌های گذشته به همت مدیران مجموعه، تعداد افسران خارجی حاضر بر روی کشتی‌های ناوگان کاهش بسیار زیادی پیدا کرده و امیدواریم  همان تعداد اندک هم با حضور شما دانشجویان به صفر برسد.

وی در پایان برای تمامی دانشجویان رشته دریانوردی آرزوی موفقیت نمود.

 در ادامه این مراسم کاپیتان فرشاد حائری مدیرعامل مؤسسه آموزشی کشتیرانی نیز طی سخنانی گفت: من هم‌اکنون به جای 120 نفر دانشجو 120 نفر کاپیتان، سرمهندس و افسر الکترونیک خوب می‌بینم و خواسته‌ام از تک تک شما دانشجویان عزیز این است که سعی کنید فرد موفق و مؤثری برای خود، خانواده و جامعه باشید.

مدیرعامل مؤسسه آموزشی کشتیرانی افزود: اینکه دانشجوی عرشه، مکانیک یا الکترونیک باشید هیچ فرقی نمی‌کند چراکه هر رشته جذابیت‌ها و سختی‌های خاص خود را داراست اما نکته حائز اهمیت این است که در طول فعالیت در این حرفه افراد مؤثری باشید.

کاپیتان حائری با بیان اینکه اقتصاد دنیا به تجارت دریایی وابسته است و حدود 90 درصد حمل و نقل دنیا از طریق دریا انجام می شود، گفت: اگر روزی کشتی‌‌‌های ناوگان ملی از حرکت باز‌ایستد تورم فعلی موجود در کشور ده برابر خواهد شد و این حاکی از اهمیت این حرفه در کشور و دنیاست.

وی با بیان اینکه شما 120 دانشجو از میان 1700 نفر انتخاب شده اید تصریح کرد: شما فیلترهای بسیاری را گذرانده‌اید تا به این نقطه برسید پس همواره خودتان را قبول داشته باشید و سعی کنید فرد مفیدی برای خود، خانواده و جامعه باشید.

مدیرعامل مؤسسه آموزشی کشتیرانی گفت: حدود سه یا چهار سال طول می کشد که شما به رتبه افسر سومی برسید بنابراین فضا در نوشهر و بوشهر برای شما مهیاست تا فقط دانش‌اندوزی نمایید و سپس یک سال دوره کارآموزی در کشتی را خواهید گذراند که در آنجا باید مهارت اندوزی کنید و بدانید کسانی روی کشتی قوی و مؤثر عمل می‌کنند که مهارت های لازم را فرا گرفته باشند.

وی با تأکید بر حس مسئولیت پذیری در میان دانشجویان گفت:  یک حس در همه ما انسان‌ها وجود دارد و آن حس مسئولیت پذیری است  بنابراین تلاش نمایید  تا جایی‌که می توانید این حس را در وجودتان تقویت کنید، چشمان خود را باز کنید و از هیچ چیزی به سادگی عبور نکنید.

کاپیتان حائری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: همواره حضور نیروی ایرانی و با کیفیت روی کشتی‌های ناوگان برای شرکت بسیار حائز اهمیت بوده و هست بنابراین سعی کنید تا آنجا که می توانید مؤثر و کوشا عمل نمایید.

شایان ذکر است در بخش دیگری از این مراسم مهندس جلیلیان مدیر آموزش شرکت تأمین نیرو به پرسش‌های دانشجویان و برخی از خانواده‌های آنان در خصوص فرایند تحصیل، مسائل آموزشی، فرایند‌های کاری و استخدامی، میزان حقوق و مزایای دانشجویان، شرایط مرخصی دانشجویی، شیوه‌های تدریس، نحوه استخدام، حقوق و مزایای ریالی و هزینه سفر ارزی، امکانات رفاهی کشتی و ... پاسخ داد.


1401/04/21

Bookmark and Share   شماره خبر :1276 تعداد بازدید :2301

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload